החזר כספי מס הכנסה

החזר כספי מס הכנסה

הישראלי הממוצע איננו מודע לכלל הזכויות שלו כאזרח במדינת ישראל. הוא רגיל לשלם, הוא רגיל שגובים ממנו כספים בסיטואציות רבות בחיי היום-יום, לרבות ניכויים של מס הכנסה וביטוח לאומי מהמשכורת וגם מע"מ, אם מדובר בעוסק מורשה.

אזרחים רבים יגיבו בביטול אם יספרו להם שמגיעים להם כספים. הם יעדיפו להימנע מהתעסקות עם בירוקרטיה והתעסקויות עם הרשויות במדינה. האמת היא שלחלק גדול מכלל האזרחים הישראלים מגיע החזר מס מסיבה כזאת או אחרת. החזרי מס הכנסה יכולים להיות רלוונטיים לנשים בהיריון, לאנשים שעברו בין עבודות בשנים האחרונות או שלא עבדו למשך תקופה, לאנשים שעברו טיפולים שונים, לאנשים שמשכו קרן פנסיה לפני הזמן, להורים לילדים עם צרכים מיוחדים – ועוד. מומלץ מאוד לפנות אלינו על מנת לבדוק את הזכויות המגיעות לכם מבחינת החזר כספי מס הכנסה.

החזר כספי מס הכנסה

החזרי מס – אם מגיע, כדאי לקחת

אדם ששילם סכום מס שגבוה יותר מהסכום שהוא אמור לשלם, זכאי להחזר מס. מספר חודשים לאחר סיום שנת מס, וכשאנחנו כבר למעשה בשנת המס הבאה, ניתן לבצע בדיקה ולהגיש בקשה על מנת לקבל החזר מס מהרשויות. ניתן לעשות זאת באופן עצמאי, מה שעשוי לגבות מכם לא מעט התעסקות עם בירוקרטיה, טפסים ומסמכים. ניתן לעשות זאת על ידי איש מקצוע שיעשה את זה בעבורכם באופן מלא, כולל בדיקה ובירור של כל מה שמגיע לכם לקבל בחזרה מהמדינה. שירות שכזה יחזיר לכם את כל הכסף שמגיע לכם, מבלי שתצטרכו לעשות דבר, ובתמורה לאחוז מסוים מהכסף שתקבלו בחזרה. החזרי מס ניתן לבקש עד 6 שנים מסיום שנת המס המדוברת.

החזרים על טיפולים ובעיות רפואיות

האדם הסובל מבעיה רפואית מאובחנת זכאי פעמים רבות לקבל החזר כספי מס הכנסה. הבעיה הרפואית שממנה סובל, הטיפולים שהוא עובר ואחוז הנכות האפשרי, פוגעים ברמה זו או אחרת באורח חייו ובסיכויים שלו להתפרנס. המגבלות הללו מזכות אותו לא מעט פעמים בהחזרי מס. לפעמים אף מגיע פטור מלא מתשלום מס הכנסה, אם האזרח סובל מבעיה רפואית מהותית שלא מאפשרת לו לעבוד כלל או כמעט בכלל. על מנת לקבל את הטבות המס, פעמים רבות יש לעבור וועדה רפואית רשמית לקביעת הפטור ממס הכנסה. גם החזרי מס רטרואקטיביים ניתן לקבל בדרך זאת.

אנשים העובדים במספר עבודות או שינו מקום עבודה

מס הכנסה מחושב באופן שנתי ובאופן משוער במשך כל השנה. רק לאחר סיום שנת המס ניתן לשבת ולבדוק האם האזרח שילם יותר מדי מס הכנסה, ואז לדרוש החזר כספי על פי חוק. אם אתם עובדים במספר עבודות, אם שיניתם מקום או מקומות עבודה בשנת המס, השינויים הללו מגדילים משמעותית את הסיכוי שתהיו זכאים להחזר מס. סיבות אפשרות נוספות לזכאות לקבלת החזר מס: הורים לילדים עם צרכים מיוחדים, נשים בהריון, אנשים שמשכו קרן פנסיה לפני הגיעם לגיל פרישה ושילמו 35% מס הכנסה ועוד סיבות רבות. מומלץ לבדוק את מצבכם באופן פרטני, רק כך תוכלו לוודא אם מגיע לכם החזר או שלא. תופתעו לדעת לכמה אנשים מגיעים החזרים שהם אינם מודעים להם כלל וכלל. לא חבל?

 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *