החזר מס בדיקת זכאות: רק עם הגורמים המוסמכים

הגשת החזרי מס

בערך כל אחד יכול להגיש בקשה להחזרי מס. ההנחיות ברורות וקיימות במקומות רבים, לרבות אתר רשות המיסים. ניתן להדפיס את הטפסים הרלוונטיים, למלא אותם, לצרף את המסמכים ולהגיש הכל בצורה מסודרת לרשויות.


כשמדובר בהחזרי מס לשכירים, יש לצרף טפסי 106 מהמעסיקים, אישורים על הפקדות לקופות גמל ולביטוחי חיים, אישור על קבלת תואר אקדמי, אישורים על הכנסות מביטוח לאומי ועוד, כל אחד בהתאם למצבו ותנאיו.
החלופה היא לפנות לחברות החזרי מס העוסקות בהחזרי מס לשכירים ומטפלות בכל הפרוצדורה של הגשת החזרי מס. החברה תבצע בשבילך את בדיקת הזכאות, תייעץ לך, תפעל על מנת להוציא את המסמכים המבוקשים, תפתח לך תיק ותטפל בכל התהליך מתחילו ועד סופו, כל זאת בעבור אחוז מסוים ומשתנה מהכסף שתקבל בחזרה ממס הכנסה.

הגשת החזרי מס

עצמאית או דרך חברה מומחית?

למי מאיתנו באמת יש זמן או רצון להתעסק עם כל כך הרבה טפסים, כל כך הרבה בירוקרטיה וכל כאבי הראש ובזבוזי הזמן הנלווים לכך? חישבו כמה אתם לא אוהבים להתעסק בדברים האלו בחיי היום-יום. אפילו שיחה אחת פשוטה לאחת מחברות התקשורת יכולה להעלות לכם בזמן רב ובלא מעט רגשות שליליים. איסוף המסמכים, הגשתם, בירור הזכאות לעומק והתקשורת עם הממסד לכל אורך התהליך לא תמיד שווה את הכסף שתקבלו בחזרה, ולבטח לא שווה את הכסף שתחסכו בכך שתעשו את זה באופן עצמאי.

חברות החזרי מס מקצועיות

אז כן, אפשר לעשות את זה לבד. אבל לרוב, לא מומלץ. כמו במקרים רבים אחרים, לנוחות, קלות וראש נקי ושקט, שאפשר לנצל לצרכים אחרים, יש גם עלות. במקרה הזה, תשלמו על פתיחת תיק ואחוז מסוים מהכסף שתקבלו בחזרה. אנחנו מאמינים שעדיף לשלם את העלות בשביל שאנשי מקצוע יעשו את הכל בשבילכם. בכך תגדילו את הסיכוי שתקבלו את ההחזר ותחסכו זמן רב שניתן לנצל לדברים אחרים (והרי זמן זה גם כסף). בשביל זה קיימים אנשי מקצוע חיצוניים שמתמחים בתחום הספציפי שלהם.

הגשת החזרי מס עצמאית – תקלות אפשריות בדרך

איש מקצוע ידע לעשות את התהליך באופן שחף מטעויות. הוא כבר עשה את זה, הוא מכיר את הפרוצדורה ובקיא ברזי הבירוקרטיה. מעבר לתהליך איסוף המסמכים המייגע, יש לא מעט טעויות שניתן לעשות אם אינכם בעלי ידע בתחום החזרי המס ופחות מבינים בהתנהלות מול הרשויות. חלק מהטעויות שניתן לעשות: להגיש טפסים לא חתומים, להגיש רק חלק מהטפסים, להגיש טפסים לא נכונים, למלא את טופס הבקשה בצורה לא נכונה או לא מדויקת מתוך חוסר ידיעה או הבנה.

מעבר לכך, איש מקצוע ידע מה מגיע לכם וידע לזהות טעויות גם בהחזר המס שכבר התקבל. מדובר בתהליך מסועף מהרגיל ולא מומלץ להתנהל במהלכו באופן עצמוני. מה שכן מומלץ מאוד זה להיעזר בחברת החזרי מס מקצועית – מדובר ברווח נקי בשבילכם!

 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *